Produkti ynë

Fokusimi në kontrollorët e ngarkuar diellore

 • Oqeani Dream Series PWM Kontrolluesi i Ngarkesës Solare Oqeani Dream Series PWM Kontrolluesi i Ngarkesës Solare
  Oqeani Dream Series (OD me pak fjalë) është kontrollorët më të rinj të projektuar PWM diellore. Specialiteti i saj qëndron në 32 bit CPU të brendshëm, i cili u mundëson kontrolluesve të punojnë më shpejt dhe më të qëndrueshëm. Ajo ndërtoi 4Usb port dhe një shofer vidhos brenda.besides, zeza jonë unike&Red Big Terminals Design lehtësojnë lidhjen tuaj në aplikacionin real. Shell plastik i bardhë i bardhë është shumë i natyrshëm pa marrë parasysh se ku është vendosur në shtëpinë tuaj ose në RV.Kliko këtu për tëShkarkoni të dhënat
 • Tracer Dream Seria 100V MPPT kontrollues i ngarkuar diellore Tracer Dream Seria 100V MPPT kontrollues i ngarkuar diellore
  Tracer Dream 100V Tu seri miraton teknologjinë MPPT. MAX.100V Input Solar, 12V / 24V punë auto. Është gjithashtu e drejtuar nga 32 bit CPU, kështu që stabiliteti dhe shpejtësia mund të garantohen. Bazuar në teknologjinë e rectifier sinkron, efikasiteti i transferimit të qarkut mund të rritet deri në 98.5% dhe saktësinë e ndjekjes së PMAX deri në 99. 5%. Pra, MPPT ynë mund të gjurmojë PMAX saktë në kohën më të shkurtër (10 ~ 20s), edhe kur rrezet e diellit ndryshon me shpejtësi. Ajo mund të trajtojë në mënyrë të përkryer motin ose dritën e dobët të diellit. Miratuar nga dizajni i zakonshëm negativ dhe mund të fillojë nga dielli, i përdorur gjerësisht në RV, anije dhe kështu me radhë.Kliko këtu për tëShkarkoni të dhënat
 • Tracer Dream 75V seri MPPT kontrollues i ngarkuar diellore Tracer Dream 75V seri MPPT kontrollues i ngarkuar diellore
  Tracer Dream Seria 75V miraton teknologjinë MPPT. Është gjithashtu e drejtuar nga 32 bit CPU, kështu që stabiliteti dhe shpejtësia mund të garantohen. Bazuar në teknologjinë e rectifier sinkron, efikasiteti i transferimit të qarkut mund të rritet deri në 98.5% dhe saktësinë e ndjekjes së PMAX deri në 99. 5%. Pra, MPPT ynë mund të gjurmojë PMAX saktë në kohën më të shkurtër (10 ~ 20s), edhe kur rrezet e diellit ndryshon me shpejtësi. Mund të trajtojë në mënyrë të përkryer motin ekstrem ose rrezet e diellit të dobët.Kliko këtu për tëShkarkoni të dhënat
 • LDSolar Sky Dream Series PWM Kontrolluesi i Ngarkesës Solare LDSolar Sky Dream Series PWM Kontrolluesi i Ngarkesës Solare
  Sky Dream Series (SD me të shkurtër) është kontrollorët tanë të sapo projektuar PWM diellore. Specialiteti i saj qëndron në 32 bit CPU të brendshëm, i cili u mundëson kontrolluesve të punojnë më shpejt dhe më të qëndrueshëm. Përveç kësaj, zeza jonë unike&Red Big Terminals Design lehtësojnë lidhjen tuaj në aplikacionin real. Mund të aplikohet në sistemin diellor që ka më të lartëstandarde mbi stabilitetin dhe besueshmërinë.Kliko këtu për tëShkarkoni të dhënat
22222
PSE NE

Shërbimi OEM dhe ODM është në dispozicion, bazuar në besimin reciprok, ne përpiqemi të kërkojmë një situatë të favorshme me ju. 

Ne jemi profesionistë

LD Solar fokusohet në r&D, prodhimi dhe shitja e kontrollorëve diellorë. Ajo ka qenë thellësisht e përfshirë në industri për më shumë se 10 vjet dhe prodhon vetëm kontrollorë diellorë. Nëse kontrolluesit tanë nuk ishin bërë mirë, ne do të ishim eliminuar nga tregu.

Mbështetje e Shërbimit

Si një prodhues profesional i kontrolluesit të ngarkesës diellore, Wellead ofron kontrollues me shumicë të ngarkesës diellore, aksesorët e kontrolluesit të ngarkesës diellore me shërbime gjithëpërfshirëse para-shitjes, mesatares dhe pas shitjes, dhe mbështetjen e OEM / ODM Customization është i mirëpritur. Cilësia dhe inovacioni është jeta e produkteve

Sigurimi i cilësisë

Ne sigurojmë një garanci 1.5-vjeçare për kontrolluesin e PWM dhe një garanci 3-vjeçare për kontrolluesin e MPPT-së. Gjatë periudhës së garancisë, nëse ka një problem jo artificial të cilësisë, ne do ta zëvendësojmë atë falas

I besuar dhe i besueshëm

Ne jemi të besuar me mbi 120 vende nga kompanitë, organizatat dhe qeveria dhe shkalla e kënaqshmërisë së klientit është 99%. Ne ndërtojmë marrëdhënie të qëndrueshme me klientët duke e bërë atë që është e rëndësishme për ta, të rëndësishme për ne.

 

LEXO MË SHUMË
LEXO MË SHUMË
Avantazhin tonë

Kompania është CE, ROHS dhe IEC regjistruar, dhe gjithashtu marrin më shumë se 30 patenta.

 • Profesion

  Fokusimi në kontrolluesin diellor

 • Cilësi

  Të marrë disa çertifikata dhe patenta

 • Dizajn

   Inovacioni është jeta e produkteve

 • Shërbimi pas shitjes

  Zëvendësimi i lirë për 1.5 ~ 3 vjet

Rreth nesh

Specializuar në kontrolluesin e ngarkimit diellor r& D, prodhimi dhe shitjet.

Ne jemi një kompani e integruar e energjisë diellore e specializuar në r&D, prodhimin dhe marketingun e kontrollorëve të ngarkuar diellore.

Me markën e regjistruar Lidolar, artikujt tonë kryesor përfshijnë PWM Solar Controllers e cila është e përfaqësuar nga seri Land Dream Series dhe Sky Dream Series, MPPT Contrypers Solar e cila është e përfaqësuar nga seri Tracer Dream dhe Seria Tracer Dream Tu.

 • 2014+
  Krijimi i kompanisë
 • 80+
  Personeli i kompanisë
 • 1500+
  Zonë e fabrikës
 • OEM / ODM
  Zgjidhje me porosi
LEXO MË SHUMË
Rastet tona

Cilësi të besueshme për të përmbushur klientët tanë

 • Rasti i konsumatorit introto ldsolar
  Konsumatorët që shërbejmëÇështja e konsumatorëve LDSolar Lidolar, i besuar dhe i besueshëm - Ne jemi të besuar me mbi 120 vende nga kompanitë, organizatat dhe qeveria dhe shkalla e kënaqshmërisë së klientit është 99%. Ne ndërtojmë marrëdhënie të qëndrueshme me klientët duke e bërë atë që është e rëndësishme për ta, të rëndësishme për ne.Kliko këtu për të shkarkuar të dhëna
 • Si të përdorni kontrolluesin e LDSolar
  Si të përdorni kontrolluesin e LDSolar.Në këtë video, ne do t'ju tregojmë se si të lidhni kontrolluesin e ngarkesës LDSolar për të lidhur baterinë dhe panelin diellor.Për çdo pyetje tjetër në lidhje me njësinë, ju lutemi na jepni kujtimin e mbështetjes.Kliko këtu për të shkarkuar të dhëna
 • Kontrolluesi i ngarkesës së ngarkesës LDPLAR TD100V MPPT kontrollues diellor
  Td100v.Në fazën e projektimit të parimeve të ndryshme të projektimit janë konsideruar. Ato përfshijnë biomechanics këmbë dhe zhvillimin e strukturës fiziologjike (lidhur me stresin fizik dhe pikat e peshës).1) Kontrolluesi duhet të instalohet një vend i ventiluar mirë, për të shmangur rrezet e diellit të drejtpërdrejtë, temperaturën e lartë dhe nuk instaloni në vend ku uji mund të hyjë në kontrollues.2) Ju lutemi zgjidhni vidën e saktë për të rregulluar kontrolluesin në mur ose platformë tjetër. Vidhos m4 ose m5, diametri i kapakut vidhos më pak se 10mm.3) Ju lutemi rezervoni hapësirë ​​të mjaftueshme midis murit dhe kontrolluesit, për të lejuar ftohjen dhe lidhjen e kabllit.4) distanca e vrimave në rritje është189mm * 85mm, Diametri i vrimës është 5mm.5) Fins alumini për ftohje natyrore, ne të fortë sugjerojnë instalimin e varur, kjo është më e mirë për efektin e ftohjes së rrjedhës së ajrit.Kliko këtu për të shkarkuar të dhëna
 • LDSolar MPPT rregullator TD75V MTTP CHARGE CONTROYER Prodhuesi
  LDSolar MPPT rregullator TD75V MTTP CHARGE CONTROYER ProdhuesiKy produkt është përgjithësisht shumë dekorativ dhe është në dispozicion në një përzgjedhje pothuajse të pafund të ngjyrave dhe stileve. Përdoruesit mund të presin një dhomë gjumi të bukur me këtë produkt.Instalimi i mësimitn kontrollues fikse1) Kontrolluesi duhet të instalohet një vend i ventiluar mirë, për të shmangur rrezet e diellit të drejtpërdrejtë, temperaturën e lartë dhe nuk instaloni në vend ku uji mund të hyjë në kontrollues.2) Ju lutemi zgjidhni vidën e saktë për të rregulluar kontrolluesin në mur ose platformë tjetër. Vidhos m4 ose m5, diametri i kapakut vidhos më pak se 10mm.3) Ju lutemi rezervoni hapësirë ​​të mjaftueshme midis murit dhe kontrolluesit, për të lejuar ftohjen dhe lidhjen e kabllit.4) distanca e vrimave në rritje është189mm * 85mm, Diametri i vrimës është 5mm.5) Fins alumini për ftohje natyrore, ne të fortë sugjerojnë instalimin e varur, kjo është më e mirë për efektin e ftohjes së rrjedhës së ajrit.N Connection Controller«Të gjitha terminalet janë në status të ngushtë pas fabrikës, në mënyrë që të lidhur mirë, ju lutemi të lironi të gjitha terminalet në fillim.«Urdhëri i mëposhtëm i lidhjes ju lutemi mos ndryshoni falas, kontrolluesi ka funksionin e përzgjedhjes së tensionit të baterisë, ose shkaktoni gabimin e njohjes së tensionit të sistemit.«Para lidhjes, ju lutemi konfirmoni tensionin e sistemit të përshtatshëm për kontrolluesin tonë, qarkun e hapur të panelit diellor dhe fuqinë maksimale në përdorimin e gamës së kontrolluesit.Për të shmangur instalimin e defektit, ju lutemi referojuni procedurës së mëposhtme1) Si figura, së pari e lidhi baterinë për të kontrolluar polet korrekte. Për të shmangur qarkun e shkurtër, ju lutemi të vidhni kabllon e baterisë në kontrolluesin paraprakisht, pastaj të lidhur me shtyllat e baterisë së dytë. Nëse lidhja juaj është e saktë, shfaqja LCD do të tregojë tensionin e baterisë dhe të dhëna të tjera teknike. Nëse LCD nuk shfaq, ju lutemi kontrolloni gabimin. Gjatësia e kabllit midis baterisë dhe kontrolluesit si më të shkurtër të jetë e mundur. Sugjeroni 30cm -100cm.Nëse ndodhi qark i shkurtër në terminalet e kontrolluesit, do të rezultojë në zjarr ose do të shpërthejë. Të lutem ki kujdes. (Ne fuqimisht sugjerojmë të lidhim një siguresë në anën e baterisë 1.5Time të rrymës së vlerësuar të kontrolluesit.)2) Si figura, panelet diellore të lidhura me kontrolluesin në mënyrë korrekte, nëse lidhja është e suksesshme dhe dielli është e plotë, LCD do të tregojë panelin diellor dhe një shigjetë nga paneli diellor në bateri do të jetë dritë, ne kemi më poshtë sugjerimet për lidhjen e paneleve diellore.u rrezik i shokut elektrik, ju lutemi t'i kushtoni vëmendje mbrojtjesu Voltazhi i inputit Max nga paneli diellor mund të arrijë 100v, ju lutemi të përpiqeni të përdorni lidhjen e serive në mënyrë që të thjeshtoni kabllot.U në lidhjen e serive mund të zbresë në rrymën e panelit diellor, të reduktojë zonën seksionale të rënies së kabllit dhe tensionit.Për shembull: 17V 120WX2 Panelet diellore të ngarkuar me bateri 12V, nëse ne përdorim PWM Controller, ne duhet të lidheni paralelisht, tensionit të koleksionit të panelit diellor është 17V, aktual është 14a, dendësia aktuale është 3A / mm2. Pra, ne kemi nevojë për zonën seksionale 5 mm2. Nëse ne në lidhjen e serive të paneleve diellore të tensionit të rrymës është 34V, aktuale është 7a, në këtë kohë ne kemi nevojë për sipërfaqe sektoriale të kabllit 2.5 mm2, sipërfaqe gjysmë dirigjent reduktuar se lidhja paralele.3) si figura, ngarkesa e lidhur me kontrolluesin në mënyrë korrekte. Në mënyrë që të shmangni dëmtimin nga tensioni i ngarkesës, ju lutemi pranë prodhimit të kontrolluesit me butonin në fillim, më pas lidhni ngarkesën në kontrollues. Kontrolluesi nuk ofron mbrojtje të kundërt të lidhjes për ngarkesë, prandaj ju lutemi të kujdeseni, lidhja e kundërt për prodhimin do të shkatërrojë ngarkesat.Kujdes: Nëse përdoruesit duan të lidhin inverter ose inrush duke filluar ngarkesat aktuale, ju lutemi t'i lidhni me bateri direkt, nuk i lidhni ato me kontrollues, ose ngarkesa e kontrollorit nuk mund të fillojë ose të shkatërrojë.4) Sensori i temperaturës së jashtme të tipit: Sensori i temperaturës së jashtme të përdorur për kompensimin e temperaturës, ju lutemi të mbyllni për baterinë sa më afër të jetë e mundur, nëse sensori i temperaturës nuk futet, kontrolluesi do të default 25 ℃.5) Ndërfaqja e komunikimit RS485: monitorohet nga tela profesionale dhe kompjuterin pritës. (opsionale)6) Prodhimi USB: USB mund të ofrojë 5V, Max 1000MA për celular, laptop, MP3 dhe kështu me radhë.(40a nuk është e disponueshme USB Prodhimi për momentin)Paralajmërim: Ju lutemi mos e lidhni ngarkesat USB në kudo, polet negative të prodhimit USB është në seri me shtylla negative të ngarkesës.n për lidhjen tokësore të sistemit diellorJu lutem, vini re, ky kontrollues i ngarkuar diellor i projektuar nga të gjitha lidhjet pozitive, të gjithë komponentët brenda kontrolluesit janë pozitive të kombinuara së bashku. Nëse sistemi juaj diellor ka nevojë për lidhje tokësore, ju lutemi të lejoni lidhjen pozitive të tokës.Paralajmërim: Për një forcë në sistemin e lidhur me tokën, të tilla si sistemi i komunikimit diellor, sistemi diellor portativ, ato janë tokë negative të lidhur, në këtë kohë ju lutemi mos e lidhni pozitive ose mund të shkaktojnë qark të shkurtër.Kliko këtu për të shkarkuar të dhëna
Merrni kontakt me ne

Vetëm lini emailin ose numrin tuaj të telefonit në formën e kontaktit kështu që ne mund t'ju shërbejmë!