Si të përdorni kontrolluesin e ldsolar

Si të përdorni kontrolluesin e ldsolar

Si të përdorni kontrolluesin e ldsolar.


Në këtë video, ne do t'ju tregojmë se si të lidhni kontrolluesin e karikimit ldsolar për të lidhur baterinë dhe panelin diellor.

Për çdo pyetje tjetër në lidhje me njësinë, ju lutemi na jepni rikujtimin mbështetës.


Klikoni këtu për të shkarkuar të dhënat

Dërgoni kërkesë tani
NA KONTAKTONI
telefon: 0086-27-84792636
WhatsApp: +8618627759877
Dërgoni kërkesën tuaj

Wuhan Welead New Energy Co., Ltd., i njohur më parë si Wuhan Welead S&T Co., Ltd., është një prodhues profesionist që integron R&D, prodhimi dhe shitjet, dhe prodhon vetëm kontrollues diellorë. Fabrika ndodhet në Zonën e Zhvillimit Ekonomik dhe Teknologjik Wuhan. Ne jemi të përkushtuar të instalojmë kontrollues të avancuar ldsolar për çdo sistem diellor jashtë rrjetit. Me markën e regjistruar LDSOLAR, artikujt tanë kryesorë janë: 1, kontrollorët diellorë PWM, të përfaqësuar nga seritë Land Dream, Seritë Sky Dream dhe Seritë Ocean Dream me diapazon të fuqisë nga 10A në 60A, tension 12V-24V,48V. 2,Kontrolluesit diellorë MPPT, të përfaqësuar nga Tracer Dream Series, diapazoni i fuqisë nga 15A në 80A, dhe tensioni është 12V-24V-48V. Duke përdorur çipa të importuar 32-bit dhe një gjeneratë të re të algoritmit MPPT të vetë-zhvilluar, kontrolluesi ka saktësi më të lartë të kampionimit dhe shpejtësi më të shpejtë të përgjigjes, duke rritur efektivisht shkallën e përdorimit të paneleve diellore nga 20% në 30%. Për të siguruar një përvojë të mirë për klientët kur përdorin kontrollorët tanë, produktet ndjekin në mënyrë rigoroze procesin e prodhimit ISO9001, përputhen me standardin më të fundit të testimit EN62109, kanë marrë certifikimin e standardeve ndërkombëtare CE, RoHS dhe IEC dhe më shumë se 30 patenta kombëtare. Kontrolli i rreptë i materialit dhe menaxhimi i procesit të prodhimit garantojnë mbi 99,9% të produkteve të kualifikuara dhe kënaqësi jashtëzakonisht të lartë të klientit Përdorni kontrolluesin ldsolar, Ndërtoni një sistem diellor jashtë rrjetit!    
Aplikacionet        
Dritë diellore rrugore
        
Energjia diellore në natyrë
        
Varkë diellore


        
RV diellore
        
Mobilim shtëpie me energji diellore
        
Stacioni i Energjisë Diellore


Garancia pas shitjes


       

1.Garancia Fabrika

Kontrolluesi PWM ofron një garanci 1,5 vjet, dhe kontrolluesi MPPT ofron një garanci 3 vjet.


2.Angazhimi i fabrikës

Ne premtojmë që kontrollorët diellorë të prodhuar nga kompania jonë janë me fuqi të plotë.

Ne premtojmë se kurrë mos përdorni komponentë të vjetër, "Fake one, fine100,000 RMB".


3.Pa shqetësime pas shitjes

Gjatë periudhës së garancisë, ndodhin dështime të produktit jo artificial, kompania jonë premton të zëvendësojë një të re falas

Pas "konfirmimit me tre hapa" për të identifikuar shpejt.Pse ne


Profesioni

Ne jemi një kompani e integruar e energjisë diellore e specializuar në R&D, Prodhimi dhe tregtimi i kontrollorëve të ngarkesave diellore.

Mirësevini ngrohtësisht klientët në mbarë botën për t'i vizituar dhe udhëzuar.

        


Mbrojtja

Izolon, mbron dhe mbyll pjesët elektronike. Mund të formojë një shtresë mbrojtëse me shkëlqim në tabelën e qarkut, në mënyrë që të përmirësojë besueshmërinë e kontrolluesit ldsolar dhe të garantojë jetëgjatësinë e tyre të shërbimit

        


Pas shitjes

Gjatë periudhës së garancisë, ndodhin dështime të produktit jo artificial, kompania jonë premton të zëvendësojë një të re falas

Pas "konfirmimit me tre hapa" për të identifikuar shpejt.

        


Certifikimin
Ne miratojmë standardin më të ri të testit EN62109-1, 62109-2 dhe sistemin e menaxhimit të cilësisë ISO9001 për testin e brendshëm dhe të jashtëm për të kontrolluar cilësinë. Pas çertifikimeve të shumta, cilësia garantohet dhe ofrohen shërbime cilësore
        


Lavdërim
Produktet tona jo vetëm që mbizotërojnë në tregun vendas nën promovimin e zyrës sonë të shitjeve, por gjithashtu fitojnë popullaritet të gjerë në Azinë Juglindore, Lindjen e Mesme, Amerikën e Jugut, Afrikë dhe Evropë. Marrja e vlerësimeve të mira të klientëve nga e gjithë bota
        

NËSE KENI MË SHUMË PYETJE, NA SHKRUANI
Thjesht na tregoni kërkesat tuaja, ne mund të bëjmë më shumë sesa mund ta imagjinoni.

Dërgoni kërkesën tuaj